Офіційний сайт Державної Екологічної інспекції у Луганської області
93400, м. Сєвєродонецьк,
вул. Гагаріна, 93
факс (06452)30290

Державна екологічна інспекція у Луганській областіПрес-служба

27 грудня 2018, 14:59
Звернення громадян протягом 2018 року

Протягом 2018 року на адресу Державної екологічної інспекції у Луганській області надійшло 206 звернень громадян, з них:

85 звернень надійшли поштою та на електронну адресу Інспекції (42 % від загальної кількості отриманих). В тому числі 19 звернень від громадян на телефонну “гарячу лінію”, яка діє при Інспекції, 3 — колективних звернення та 2 повторних звернення громадянки.

119 – через органи влади, а саме Державної екологічної інспекції України, Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, Сєвєродонецької місцевої прокуратури, Щастинської міської ради, Лисичанської міської ради, Сєвєродонецької міської ради, ГУ Держпродспоживслужби, Прокуратури Луганської області, Луганської обласної державної адміністрації, Кремінської міської ради (58 %). З них 40 з урядової “гарячої лінії” КМУ та 2 повторних звернення.

Згідно класифікації з 87 звернень – 85 скарг та 2 заяви щодо надання розяснень. Усі звернення розглянуті, по 66 зверненням вирішено позитивно, заявникам направлено відповіді, по 3 зверненням надано роз'яснення, 3 – повернуто заявнику відповідно до ст.5 ЗУ «Про звернення громадян», 6 - передано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України про звернення громадян», 3 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”, 2 звернення були повторні, по 3 зверненням було відмовлено у проведенні позапланових заходів Державною регуляторною службою України, 1 — залишається у стадії розгляду.

З 119 звернень, які надійшли через органи влади, 117 скарг та 2 заяви. З них 102 вирішено позитивно, заявникам надано відповіді, 9 – надано роз’яснення щодо проведення заходів відповідно до ст. 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», 4 передано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України, 4 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”.

З 40 звернень, які надійшли з КМУ 35 — розглянуто позитивно та надано відповіді, 4 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”, 1 звернення передано за належністю відповідно до ст. 7 ЗУ “Про звернення громадян”.

81 звернення громадян, які надійшли поштою, та 115 звернень, які надійшло через органи влади, стосуються екології та природних ресурсів, 10 звернення стосуються інших питань, які не належать до повноважень Інспекції, тому були передані за належністю відповідно до ст. 7 Закону України про звернення громадян». Основними темами звернень були порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря, про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, у сфері охорони та раціонального використання об’єктів рослинного та тваринного світу, порушення правил полювання, поводження з відходами різного походження та утворення стихійних сміттєзвалищ.

В ході опрацювання звернень знаходили підтвердження зазначені у них фактів, наприклад: щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ТОВ “Інтер Ремдорбуд” у сфері охорони водних ресурсів та атмосферного повітря; щодо незаконної порубки невстановленими особами 113 дерев різних видів на території с. Смолянинове Новоайдарського району; щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ПП “Луганськавтогаз” у сфері поводження з відходами та охорони атмосферного повітря. щодо незаконної вирубки зелених насаджень на території Новострільцівської сільської ради Міловського району; щодо стихійного сміттєзвалища на території м. Лисичанськ; щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ЛКСП “Лисичанськводоканал” у сфері охорони водних ресурсів та з боку посадових осіб ПАТ “Лисичанськвугілля” у галузі охорони атмосферного повітря, водних ресурсів, земельних ресурсів та поводження з відходами; зафіксовані порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ТОВ “Лисичанський желатиновий завод” у галузі охорони атмосферного повітря; щодо незаконної порубки дерев у полезахисних лісосмугах навколо міст Лисичанськ та Сєвєродонецьк; щодо існування несанкціонованого сміттєзвалища, розташованого в районі перетинання вулиць м. Привілля; щодо порушення вимог природоохоронного законодавства у галузі полювання на території Єпіфанівської сільської ради Кремінського району; щодо незаконного полювання невстановленими особами поблизу с. Гречишкине Новоайдарського району; щодо наявності фактів браконьєрства при вилові риби на водному обєкті (озеро “Стегли”), який розташований поблизу с. Муратово Новоайдарського району та інше.

За результатами таких перевірок було вжито відповідні заходи реагування (матеріали направлялись до правоохоронних органів, порушників притягнуто до адміністративної відповідальності, надано обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень, тощо).

І навпаки, деякі, викладені у зверненнях, факти при проведенні перевірки не підтверджувались. Наприклад, в ході перевірки не знайшли свого підтвердження факти щодо штучного створення водних обєктів та розведення в них риб на земельних ділянках м. Щастя; не знайшли свого підтвердження факти щодо ймовірних порушень вимог законодавства у сфері охорони земельних ресурсів на території складу паливно-мастильних матеріалів ВП “Луганська теплова електрична станція” ТОВ “ДТЕК Східенерго”; фактів засмічення земельної ділянки або наявності несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів м. Старобільськ у зверненні гр. Імаметдинової О.В. не встановлено; щодо виявлення стихійного сміттєзвалища по дорозі Рубіжне-Мілове не встановлено; не було виявлено існування несанкціонованих сміттєзвалищ по вказаним координатам м. Сєвєродонецьк, с. Передільське Станично-Луганського району та інше.

Крім цього, за звітній період Інспекція отримала 12 звернень від депутатів рад різних рівнів.
RSS
04 квітня 2019, 12:39
Даний сайт не оновлюється з 04.04.2019
Даний сайт не оновлюється з 04.04.2019
Докладніше »


29 березня 2019, 09:05
У березні 2019 року здійснено плановий захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Шульгинською сільською радою Старобільського району Луганської області
Державною екологічною інспекцією у Луганській області у березні 2019 року здійснено плановий захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Шульгинською сільською радою Старобільського району Луганської області. Під час здійснення планової перевірки встановлено факти порушення вимог природоохоронного законодавства
Докладніше »
28 березня 2019, 16:22
В районі Центрального ринку м. Лисичанськ встановлено факт незаконного збуту об`єктів рослинного світу
Так, 28.03.2019 року державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Луганської області в районі Центрального ринку м. Лисичанськ встановлено факт незаконного збуту об`єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а саме шафрану сітчастого у кількості трьох пучків по 12 квіток. Даний факт є порушенням ст. ст. 9, 10 ЗУ «Про рослинний світ». За виявлене порушення державним інспектором складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 88-1 КУпАП, матеріали перевірки направлено на розгляд до суду.
Докладніше »
27 березня 2019, 08:13
Міжнародний День бродячих тварин
4 квітня гарний День, щоб приділити особливу увагу більш ніж 600.000.000 бродячих тварин в нашому світі. Це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто піклується та не залишається осторонь долі безпритульних тварин.
Докладніше »
26 березня 2019, 15:41
04.05.2018 стався прорив шахтних вод на шахту «Золоте»
У зв’язку із зупинкою робіт на шахтах «Первомайська», «Голубівська» (які знаходяться на непідконтрольній Україні території) та «Родіна» ДП «Первомайськвугілля» у виробках непрацюючих шахт накопичився великий обсяг води та 04.05.2018 року стався прорив шахтних вод на шахту «Золоте», який на даний час становить більше 800 кубічних метрів на годину, що значно перевищує встановлені у дозволі на спеціальне водокористування ліміти використання та скидання шахтної води у р. Верхня Комишуваха.
Докладніше »
25 березня 2019, 14:59
Фахівці Державної екологічної інспекції у Луганській області провели лекцію для школярів
Під час лекції фахівці Держе-коінспекції у Луганській області за допомогою наочного матеріалу розповіли учням про основні правила поведінки з тваринами, про їхнє утримання, роз’яснили що є жорстким поводженням з тваринами та обговорили особливості нерестового періоду водних мешканців. На зустрічі діти також показали свої знання з поводження з тваринами та збереження навколишнього природного середовища.
Докладніше »
22 березня 2019, 13:32
Для учнів 1 класу Середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 11 м. Сєвєродонецька представниками Державної екологічної інспекції у Луганській області було проведено лекцію
Саме під таким девізом 21 березня 2019 року для учнів 1 класу Середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 11 м. Сєвєродонецька представниками Державної екологічної інспекції у Луганській області було проведено лекцію на тему «Збережемо первоцвіти». Її зміст і головна ідея полягали в тому, щоб донести до кожного учня, що первоцвітів залишилося дуже і дуже мало, що вони потребують нашого захисту, що вкрай необхідно захищати, а не рвати бездумно, щоб потім через 1-2 години викинути цей зів’явший букетик на смітник.
Докладніше »
22 березня 2019, 12:51
22 березня святкуємо Всесвітній день води!
Понад мільярд людей на планеті не мають доступу до чистої питної води і ще 2,6 мільярда відчувають нестачу води для потреб гігієни. Більшість з них живуть в бідних країнах. В Африці, наприклад, більше половини населення страждають від 6 серйозних хвороб, пов'язаних з водою. Від цих хвороб гинуть мільйони дітей по всьому світу. На думку експертів політичні конфлікти наступного століття будуть пов'язані зі скороченням запасів питної води.
Докладніше »
21 березня 2019, 14:19
Планети «Б» не існує
15 березня 2019 року, школярі намагалися донести дорослим, що екологічні катастрофи – це проблеми, що важливіші за решту справ. Ідея ця виникла ще сім років тому у 15-річної Грети Танберг зі Швеції.
Докладніше »
20 березня 2019, 15:17
Проведено лекції у середній загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 13
13 березня 2019 року інспекторами Державної екологічної інспекції у Луганській області проведено лекції у середній загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 13 для учнів 1, 2, 3, 4 класів на теми «Збереження ранньоквітучих рослин» «Не пали суху рослинність», «Охорона водних біоресурсів», «Збережемо ліс від вирубки».
Докладніше »
20 березня 2019, 14:02
20 березня Міжнародний день без м'яса!
20 березня відзначають Міжнародний день без м'яса. Міжнародний день без м'яса (International Day Without Meat) багато країни відзначають з 1985 року. У цей день магазини і ресторани відмовляються від продажу м'яса, а активісти пропагують вегетаріанство, а також ідеї співчуття тваринам і захисту навколишнього середовища.
Докладніше »
20 березня 2019, 13:51
20 березня Всесвітній день горобців!
20 березня відзначається Всесвітній день горобців. Це свято має на меті підвищити обізнаність про такого птаха як горобець хатній, а також інших поширених в міському середовищі птахів.
Докладніше »
18 березня 2019, 09:40
Проведено лекцію у дошкільному навчальному закладі № 12 «Малюк»
13 березня 2019 року інспекторами Державної екологічної інспекції у Луганській області проведено лекцію у дошкільному навчальному закладі № 12 «Малюк» на тему: «Збереження ранньоквітучих рослин». Інспектори розповіли дітям про красу оточуючого світу, про Червону книгу України та необхідність збереження первоцвітів. Вихованці середньої групи уважно слухали доповідачів та охоче спілкувалися. На останок діти дуже зраділи, коли отримали не тільки цікаву розповідь, а й подарунки у вигляді паперових квітів, які власноруч зробили для них державні інспектори.
Докладніше »
15 березня 2019, 09:25
Проведено лекцію для вихованців Лисичанського дошкільного навчального закладу № 12 «КАТРУСЯ»
В ході лекції було розглянуто такі питання, як збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, заборони торгівлі декоративними видами рослин та їх частинами, перелік рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослин занесених до Червоної книги України, а також про накладання штрафів за реалізацію об’єктів рослинного світу.
Докладніше »
14 березня 2019, 15:47
Урочисте прийняття Присяги новопризначених державних службовців
13 березня в присутності начальника Інспекції Гацько Анатолія, першого заступника начальника Федорченко Ганни, завідувача сектору управління персоналом Ковальової Тетяни, завідувача сектору правового забезпечення Матвєєва Павла та головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції Маркова Ігоря новопризначені державні службовці Рубашко Євген та Таращенко Григорій публічно склали Присягу державного службовця.
Докладніше »
14 березня 2019, 08:45
На території Луганської області продовжують функціонувати у повному обсязі 3 поста екологічного контролю
Протягом січня 2019 року постами екологічного контролю здійснено радіологічний контроль 304 партій вантажів, загальним об’ємом 113762 тон. Державними інспекторами перевірено 1411 одиниць автомобільного транспорту та 1581 залізничних вагони.
Докладніше »
14 березня 2019, 08:13
У межах природоохоронної акції «Первоцвіт» державні інспектори провели бесіду
Свої знання представники Державної екологічної інспекції у Луганській області презентували у пізнавальній лекції учням одинадцятого класу Бутівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, та учням шостих класів Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старобільського району на актуальну тематику весняного сезону: «Збереження та охорона первоцвітів».
Докладніше »
14 березня 2019, 08:05
Здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) Єпіфанівської сільської ради
З метою перевірки стану усунення порушень вимог природоохоронного законодавства, виявлених під час планової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища Державною екологічною інспекцією у Луганській області в березні 2019 року здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) Єпіфанівської сільської ради Кремінського району Луганської області. Під час здійснення позапланової перевірки встановлено факт невиконання припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства
Докладніше »
13 березня 2019, 16:10
посилено заходи державного нагляду (контролю) в 2019 році щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу
Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Луганської області спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля на території Луганської області виявлено факт пошкодження до ступеня не припинення росту одного куща верби, шляхом зламання гілок.
Докладніше »
13 березня 2019, 16:03
Інспекція закликає усіх небайдужих громадян приєднатися до операції «Першоцвіт-2019»
Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі - Інспекція) закликає усіх небайдужих громадян приєднатися до операції «Першоцвіт-2019», виявити екологічну свідомість,- не зривати, не продавати та не купувати перших весняних квітів й не плюндрувати довкілля. Адже збір цих рослин не дає можливості їм створити насіння. Зірване стебло з трьома першоцвітами означає загибель 45-60 насінин. І як наслідок відсутність нових рослин, що може призвести до їх зменшення та навіть зникнення.
Докладніше »


Сторінки:

Архів по роках:

201420152016201720182019

© 2008 Державна екологічна інспекція у Луганській області